Aktualności

Wielki sukces biało-czerwonych na 29. Mistrzostwach Świata w Speed-Ballu!

Sześcioosobowa Reprezentacja Polski walczyła o najlepsze miejsca na podium podczas 29. Mistrzostw Świata w Speed-ballu w Sharm-el-Sheikh w Egipcie. Po trzech dniach rozgrywek Polacy przywożą 4 komplety brązowych medali oraz 2 komplety srebra!

Zawodnicy z trzech kontynentów

Mistrzostwa Świata w Speed-ball zostały zorganizowane przez Federację Międzynarodową w Sharm-el-Sheikh w Egipcie w dniach 27-30 października. Biało-czerwoni startowali we wszystkich konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze indywidualnej na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. W zawodach brały udział reprezentacje siedemnastu krajów z Europy, Afryki i Azji.

Zwycięzcy

W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentowali: Zbigniew Bizoń, Martyna Dudek, Rafał Druzgała, Katarzyna Pawlaczyk, Gabriella Lopez, oraz Przemysław Wolan. Każdy z zawodników do ojczyzny przywozi co najmniej 1 medal.

W kategorii juniorskiej:

-Srebro w grze singlowej dziewcząt – Martyna Dudek
-Brąz w grze singlowej chłopców – Rafał Druzgała
-Brąz w super solo dziewcząt – Martyna Dudek
-Brąz w deblu mieszanym – duet Gabriella Lopez, Rafał Druzgała

W kategorii seniorskiej:

-Srebro w deblu kobiet – duet Martyna Dudek, Gabriella Lopez
-Brąz w konkurencji solo-relay – Bizoń, Dudek, Pawlaczyk, Wolan

Dodatkowo:

-Czwarte miejsce w super-solo kobiet – Katarzyna Pawlaczyk (trzy punkty poza podium) z rekordem Polski 433
-Szóste miejsce w super-solo mężczyzn – Zbigniew Bizoń z rekordem Polski 485
-Czwarte miejsce w deblu mieszanym seniorów – duet Martyna Dudek, Rafał Druzgała po wyrównanym meczu z Japończykami

Możemy być dumni z Polaków

W ciągu niecałych czterech lat nasi zawodnicy osiągnęli to, czego jeszcze nikt w światowym speed-ballu nie dokonał. Potrafili jak równy z równym stanąć do walki o medale nie tylko z reprezentacjami, które trenują co najmniej kilka lat dłużej, ale przede wszystkim z arabskimi legendami z Egiptu. To co wydawało się jeszcze niedawno odległym marzeniem Polacy zrobili w trzy lata. Każdy z naszych medalistów wrócił do kraju szczęśliwy, ale z lekkim niedosytem, bo czuje że mógł zrobić jeszcze więcej i powalczyć o jeszcze wyższe trofea. Dzięki takiemu podejściu możemy z nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość!

Z dumą – Speed-ball Polska

1 KOMENTARZ
  • Nasi Partnerzy przywieźli z Egiptu medale Mistrzostw Świata! |

    […] Wspieramy NAJLEPSZYCH! Reprezentacja Polski w speed-ball przywiozła z egipskich Mistrzostw Świata miejsca na podium i medale! Choć od 3-dniowych rozgrywek minęło już trochę czasu, wciąż słychać pochwały i wyrazy dumy oraz gorące gratulacje i nie ma się co dziwić, bo osiągnięcia są godne podziwu – zobaczcie sami TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.